Ett imponerande spel från Sundsvallsfansen (ett ihopvärvat gäng), framför allt märktes två Nolbyledare (Nolbylirare dominerar även här, precis som i A-laget ;o) ),
Timrå Supporterklubb krigade på bra, framför allt i 3-e perioden då HH klev in med sitt morderna målvaktsspel, han har väl tränat bra med Kvasthilda så att han är mjuk i kroppen, Hardcore fansen var mycket bra, Jimmy med fina handleder (jobbet med burgarna har haft possitiv inverkan på klubbtekniken). Mike66 gjorde några fina framspelningar men drällde med pucken i bland, hans uppladdning med Lennon och en Skåning på Aveny var inte den bästa, lite väl mycket doping kanske...han såg seg ut. Sedan vart det ingen fight mellan moverare och Mike som jag hade förväntat mej, det var synd ;-)
"Jag" kom in i tredje och höjde tempot på Laget, Mycket bra !!!
KvastHilda och Friskan samlade in ca 2000 till sjuka barn vilket var bra jobbat !.
Karlsson74: kolla Brynäs säsong, max flyt i värvningarna, ett spel som laget köpte in sig på samt extremt skonade från skador. Skulle vara trevligt om minst en av dessa faktorer slog in för oss, kommande säsong
Ett imponerande spel från Sundsvallsfansen (ett ihopvärvat gäng), framför allt märktes två Nolbyledare (Nolbylirare dominerar även här, precis som i A-laget ;o) ),
Timrå Supporterklubb krigade på bra, framför allt i 3-e perioden då HH klev in med sitt morderna målvaktsspel, han har väl tränat bra med Kvasthilda så att han är mjuk i kroppen, Hardcore fansen var mycket bra, Jimmy med fina handleder (jobbet med burgarna har haft possitiv inverkan på klubbtekniken).
Mike66 gjorde några fina framspelningar men drällde med pucken i bland, hans uppladdning med Lennon och en Skåning på Aveny var inte den bästa, lite väl mycket doping kanske...han såg seg ut. Sedan vart det ingen fight mellan moverare och Mike som jag hade förväntat mej, det var synd ;-)
"Jag" kom in i tredje och höjde tempot på Laget, Mycket bra !!!
KvastHilda och Friskan samlade in ca 2000 till sjuka barn vilket var bra jobbat !.
7-13 slutade väl matchen men...
Timrå IK är dom bästa