Lyckades se det mesta av tredjeperren, bra nerstängning! Mål i slutet, men närå var det faktiskt aldrig. Dock borde Timrå stängt kvällen definitivt tidigare.
Hursom, bästa insatsen mot pantertanterna den här säsongen. Det tar vi med oss, oavsett om det berodde på oss eller snökaoset. Och: betydligt bättre att torska mot hest och vinna mot panter än tvärtom.
9 poäng ner till Los panteros. AIK får hemskt gärna torska sin hängmatch. Låt oss inte börja ta ut saker och ting, men...det kunde varit värre. Klart läge för en liten lagga på det här!
Har aldrig varit med om att så många gnäller över att så många är så dåliga men att vi ändå leder serien. Menar inte här på HS utan ute i den verkliga världen. Kanske ett gott tecken att många kräver mer, men många av dom som gnäller mest har inte ens sett fler än 1-4 matcher. Det är dom som behövs att gå på matcherna. Själv är jag mer än nöjd , trots att jag tippade att dom skulle bli bland dom två främsta
Bragd-Birger: du glömde - sjukt skönt hemmafacit vi har den här säsongen. Två nollor på 21 matcher. Fantastico. Gillar Timrå som mest när vi är omöjliga hemma. Då gör det inte så mycket om vi är mänskligare borta. Bland tallarna är det vi som bestämmer.
JonteD: Även om det är försäsong och tidigt tycker jag man kan se redan nu att Genborg kommer att ta en ordinarieplats i SHL från start. Vi får avvakta fler matcher men han gör en mycket fin debutmatch. Roligt att se!
Hursom, bästa insatsen mot pantertanterna den här säsongen. Det tar vi med oss, oavsett om det berodde på oss eller snökaoset.
Och: betydligt bättre att torska mot hest och vinna mot panter än tvärtom.
9 poäng ner till Los panteros. AIK får hemskt gärna torska sin hängmatch. Låt oss inte börja ta ut saker och ting, men...det kunde varit värre. Klart läge för en liten lagga på det här!