Nu är det klart. AIK har i tur och ordning förlorat mot lag 12 och lag 13, ännu ett bevis på att alla matcher i serien kan sluta hur som helst. Totalt sett är det ändå logiskt att vi leder serien, då vi överlag har varit stabilast och har det bästa målvaktsparet.
Med kniven mot strupen spelar Tingsryd mot Leksann imorgon i Bagheera ladan... Jag hoppas vi kan nita Roggas gäng imorgon och Tingsryd pissar på Leksann.. Vore härligt med Panters i HA Thropy Finals!!
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer