{297}: Tycker Luckner kändes neutral i kväll. Berömde Timrå långa stunder. Johan Johnssons agerande vid 4-5 blev nyckeln för avgörandet + att Hauke var mycket stabilare i nerverna än en annan :-) Visade klass där i sudden. Grymt lagkämpaseger med de individuella topparna. En handfull spelare kändes lite nerviga från och till under matchen och kändes inte igen helt. Hoppas det här släpper knutarna på de spelarna.
sargad: tänkte mest på det där då luckner väste att Timrå inte har vunnit nånting och att dom inte ska glädjas så mycket över segern samtidigt som det låter som att det tjocknar i halsen på han.
Han kanske inte älskar leksand men jag tror att han starkt ogillar Timrå.
Montén Python: Absolut en självklarhet för oss som är duktigt utomsocknes: Är sedan många år guldmedlem och en flitig gäst i den allt bättre TIK-shopen.
Frun (håller på Lakers) frågade för nån månad sen hur många replikor man kan ha. ... | Läs mer
Johan Johnssons agerande vid 4-5 blev nyckeln för avgörandet + att Hauke var mycket stabilare i nerverna än en annan :-) Visade klass där i sudden.
Grymt lagkämpaseger med de individuella topparna.
En handfull spelare kändes lite nerviga från och till under matchen och kändes inte igen helt. Hoppas det här släpper knutarna på de spelarna.