Jag kan bara tala för de jag såg på parkeringen vid arenaskolan. All kredd till funktionärerna som jobbar med parkeringen men känslan är att tiden med dåliga publiksiffror tagit bort kunskapen om att fylla parkeringarna. Om man bara vinkar fram bilarna bättre och nyttjar hela parkeringarna utan enorma mellanrum mellan raderna så är de troligtvis inget problem. Men som sagt all kredd och heder till funktionärerna men de kanske kan behövas en samordnare som bestämmer hur de ska vinka fram bilarna nästa gång de förväntas mycket folk i ladan:)
Sedan så påverkar självklart snöhögarna och det har klubben skickat ut info om att man tillsammans med kommunen kommer åtgärda inför kvalmatchen den 27:e:)
Eaxelsson: Man kanske kan planera lite med koner och sprayfärg på parkeringen någon timme innan insläpp så man sen har koll på vart man vill ha bilarna?
Har inte riktigt orkat med att skriva något när alla springer på rus och är så negativa, och nej jag kommer inte berätta vem man är i stort sett överens med som tränare. Men det kan ni hitta i tidigare inlägg om vilka som är aktuella. ... | Läs mer
Sedan så påverkar självklart snöhögarna och det har klubben skickat ut info om att man tillsammans med kommunen kommer åtgärda inför kvalmatchen den 27:e:)