F.ö. så låste Nubben in sig med laget efter matchen igår. Nu vet ju inte vad som sas, men troligtvis så var det antingen för att krama alla och säga att de överpresterade i början och förklara att han värvat en allsvensk trupp som kommer att förlora nästan alla matcher, så han är ändå nöjd. Eller så är Nubben missnöjd med den senaste tidens insatser och vill lyfta detta i gruppen. Jag väljer att tro på det senare..
KulltorpsOlli: Jag tror inte heller han är nöjd. Men jag tror även han sa att de måste skärpa sig eftersom nån hjälp i form av fler värvningar inte är aktuellt.
Nacka TIKare: Jag tänker att Erixon säger det han måste säga för att försvara att han stannar kontraktstiden ut. Han vet nog själv att det är osannolikt att han kommer spela nåt. Man kan absolut förstå honom men att säga "Jag kommer ... | Läs mer
Jag väljer att tro på det senare..