KulltorpsOlli: AIK Drar igång sin insamling via Pepins nästa vecka, dom ska förstärka laget med 2.3 absoluta toppspelare sägs det. Dom ska upp i år. Vi känns som ett lagomt offer för dom i nuläget. Tack styrelsen i TIK för att ni sparar oss ur SHL. Bedrövligt.
Nisse1: AIK kommer att käka upp oss med hull och hår. Sedan skrattar dom lite självgott.
Vi då? Timrå kommer stå där med mössan i näven och hävda att vi visste att det skulle vara svårt i år. Det är ju synd om oss. Men vi gick ju upp en säsong för tidigt. Stackars oss.
Jag försöker vara nyanserad och se saker i sitt rätta perspektiv. Ja; vi har inte optimala förutsättningar. Vi har inte organisation som pallar med det här. Men va fan - Freddan själv borde lämna in avskedansökan. Det räcker nu. Nog.
JonteD: Sorry om jag är okänslig, inte alls min mening här. Och onödigt att bråka givetvis. Men jag tillhör nog den skaran som tycker att man på en seriematch går neutralt klädd om man inte har nån lag tillhörighet med lagen som ... | Läs mer
Tack styrelsen i TIK för att ni sparar oss ur SHL. Bedrövligt.