Kerstin_k: Jag tycker Drugge förtjänar en omstart i Allsvenskan. Han behöver en nytändning och en chans att få spela sitt spel. Det är ingen tacksam uppgift för honom att spela i Timrå. Han är en liten back som har uppsidan i det offensiva spelet men han får ikläda en roll som hade passat en stor defensiv pjäs, det kan inte bli annat än fel. Det är inte schysst mot honom att ställa honom på isen med dom förutsättningarna men vi har heller inga alternativ just nu.
Tallnäs: Härligt att läsa. Det har ju spekulerats att eftersom EP40 har hus i/vill bo i Sthlm så skulle han hellre spela för något lag där om han avslutar i SHL....Detta dementerar ju det hela. Finns bara ett svenskt lag för Elias :-)
Va faan. Hopplöst att försöka försvara positiva sidor hos en spelare som konsekvent försöker motbevisa en :O
Nåväl; mitt slutord i diskussionen: Drugge håller definitivt inte för den här nivån. Men han har tilltalande uppsidor. Punkt.