Sputnik: Man diskuterar inne på Brynäsboken att Kinnvall skall ha nån klausul i sitt kontrakt med Timrå, som innebär att han kan välja att gå till annan SHL klubb trots sitt kontrakt med Timrå. Låter helt absurt om du frågar mig. Kan förstå att SHL klubbar kollar upp intresse med tanke på situationen som råder att vi kan åka ur. Men inte att han skall kunna välja och vraka och dra trots kontrakt?
Sputnik: Alla SHL-kontrakt rivs och måste förhandlas om till Hockeyallsvenska-kontakt så alla spelare får helt enkelt välja helt själv vart dom vill spela nästa säsong, så någon klausul tror jag inte existerar.
FH - avdammad: Förstår inte heller mångas oro här inne, såg er mot oss då var ni grymma och Samme vet vad han gör Detta var en av de säkrast matcherna i mina ögon på oddset, tillsammans med Djurgården mot knäcketofsarna
Ha en go kväll och lita på Samme, det är ingen finsk poser ni har i båset nu