sargad: Vi hade 32 poäng efter 30 spelade förra säsongen, två poäng bakom Örebro som låg ovan strecket. Vi hade efter 30 spelade en corsi på 44,58%, Oskarshamn ligger på 40,63% just nu. Om Oskarshamn klår våra usla 44 poäng efter 52 spelade så ska jag köpa mig en liten lott tror jag, det finns verkligen ingenting som pekar i den riktningen.
Det som möjligen kan hända är att LHC fortsätter att vara skit och att det helt enkelt lever kring det där strecket betydligt längre än vad det gjorde ifjol.
Montén Python: Ja de slog ju t.ex. Luleå efter världshistoriens stöld, 1-0 blev det va? Men gemene Modoit med J F K i spetsen såg naturligtvis nåt helt annat. Allt talade för ett nytt guld. Och det blev det ju också men inte för dem.