Sputnik: Nu var det ett tag sedan och jag minns inte heller var jag läste det, men har det inte varit lite frågetecken kring Andrée Hults plats i Leksand? Bedrövlig produktion i år för honom, men han hade desto bättre underliggande statistik. Tjomme får nog vifta väldigt hårt med Hults corsi på närmare 53% för att blidka Leksandsfansen. Eller så satsar de på något annat och bryter Hults kontrakt två år i förväg, isåfall känns det lite som att Nubben kommer tänka över Liljewall något varv extra.
Knylan: blixtsnabb kommentar angående Andrée Hult - vill helst inte se honom i rödvitt igen. Orsakade mest frustration. Skills och talang, men tveksam arbetsmoral. Mitt minne är att han i tuffa matcher med hård bevakning tog idiotutvisningar, gled till båset och uppvisade allmänt cry-baby-kroppsspråk. Tar Liljewall över honom 8 dagar i veckan.
Smörgåsen : Håller med, rättning i ledet nu för fan. Lite rim och reson tack, JJ är väl sett över flera säsonger nu en av SHL:s mest utpräglade 1:e målvakter. Men det är typiskt HS, guldfisk-minnet. Ett par matchers svacka så är han instabil och ett såll. En målvakt man inte vinner med. Bullshit