Heisenberg: Håller med dig i sak men kan samtidigt förstå Freddan när han kastar om i kedjorna. Olofsson måste ju bara komma igång, dags för honom att släppa sargen nu. Men även Dahlén och Lööke har ju haft det lite tufft (med deras mått mätt) dom senaste matcherna och vi måste ju helt klart få upp effektiviteten.
{297}: Håller absolut med om att kedjorna bör ändras för att få en nytändning i laget, då vi uppenbarligen kört fast lite senaste tiden. Tycker dock inte det ändrar det faktum att kedjorna idag bör varit mer baserade på hur spelarna presterat. Kan inte förstå hur Olofsson belönas med en plats i första med Dahlén. Jag skriver belönas eftersom jag tycker man bör göra sig förtjänt av sin speltid, och på den premissen hade jag hellre sett Walli i den kedjan, till exempel.
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer