TD: Nej men viss statistik måste man ju dock lägga ihop 1+2. Säg att en spelare gör ett dåligt byte och mål görs direkt när medapelare entrat isen. Skall man krasst räkna det som plus minus statistik då? Timrå har överlägset mest puck serien och J.J får stå kall långa stunder mellanåt. Klart det blir svårt att hålla uppe ett en superstatistik då. Det står dessutom 1-1 i matcher mellan Poulin och J.J så vet inte vart du vill komma?
Rip Kirby: Varför anses du att det är en minimal chans att behålla alla 3? Eriksson tar inte en plats i Florida (uppenbarligen) och Freij väger nog alldeles för lätt för något NHL-spel. Genborg borde vara den enda som är aktuell för ... | Läs mer
Säg att en spelare gör ett dåligt byte och mål görs direkt när medapelare entrat isen. Skall man krasst räkna det som plus minus statistik då? Timrå har överlägset mest puck serien och J.J får stå kall långa stunder mellanåt. Klart det blir svårt att hålla uppe ett en superstatistik då.
Det står dessutom 1-1 i matcher mellan Poulin och J.J så vet inte vart du vill komma?