mightyquinn: Pandemin var kanske ett lite mer oväntat scenario förra året...? Förhoppningsvis är de mer förberedda för olika scenarion i år, kan du inte förstå skillnaden på läget då och nu? Att panikstänga säsongen i år hade varit betydligt mer obefogat än förra året.
Heisenberg: Måste förtydliga att jag är 100% emot att avbryta säsongen eller något liknande i år. Det hade dödat mitt intresse för hockey. Säsongen ska spelas klart som planerat. Ignorera gnällspikarna i bottenlagen i SHL.
Nizze klar som målvaktstränare! Jag måste säga att det är förbannat bra jobbat av föreningen efter kaoset som var på ledarsidan i våras. Alla vakanser är tillsatta. Och det är inga dåliga namn heller. Det är väl en som ska jobba med Nubben då. Men där är det ingen brådska.