Erik Walli Walterholm är avstängd för sjätte och sista matchen. Marcus Hardegård fortsätter sin väg tillbaka efter skadan, men är inte aktuell för spel. Adam Ohre är småkraxig och stannar hemma. Juniormålvakten Max Nilsson följer med till Stockholm i stället. "
Skönt att Walli till slut är tillbaka nästa match. Hoppas vi inte blir avstängda för höftackling nu!
" Timrå IK har spelat ihop 102 poäng så här långt. Vid maxutdelning kan BIK Karlskoga och Björklöven nå 105 poäng. "
Montén Python: Att ”bojkotta” att köpa säsongskort för att man inte förstår sig på ett lagbygge i början på april är givetvis rakt av patetiskt. Inte minst när inte ett enda spelarkontrakt är presenterat. Någon jävla måtta får det ... | Läs mer
Saxat från St.nu
"
? Läget i laget
Erik Walli Walterholm är avstängd för sjätte och sista matchen. Marcus Hardegård fortsätter sin väg tillbaka efter skadan, men är inte aktuell för spel. Adam Ohre är småkraxig och stannar hemma. Juniormålvakten Max Nilsson följer med till Stockholm i stället.
"
Skönt att Walli till slut är tillbaka nästa match. Hoppas vi inte blir avstängda för höftackling nu!
"
Timrå IK har spelat ihop 102 poäng så här långt. Vid maxutdelning kan BIK Karlskoga och Björklöven nå 105 poäng.
"
Två segrar till och saken är biff!