KulltorpsOlli: Hirschovits straffar är ju i en klass för sig. Lurar målvakten totalt upp på läktaren och lägger in den i öppet mål. Skulle vilja se fler göra det t.ex Jonte. Men de har inte de skillsen ännu. Det var mäktigt att se detta på plats.
Zäta75: Speciell filur det där, och rent spontant är känslan att han gjorde ännu fler highlightstraffar än de där som finns samlade i klippet.
Faktum är att han bara slog åtta straffar det året, och straffarna i klippet är fyra av de fem han satte. Det mest överraskande var nog att han inte visade upp så mycket av de där egenskaperna i övrigt, därför kom de där straffarna mot Brynäs som en chock.
När man kikar in här så undrar man om det blivit ett forum för talangutveckling etc där bandaren går på repeat. Diskussionen är rätt tradig nu, där det verkar endast handla om att ha rätt och bräka sig i sin egen förträfflighet.