{9386}: VVIK fick ett hopp när Karlin tog ut Marmenlind och satte in andremålvakten samtidigt som våra spelare kollektivt ser ut att vara någon annanstans.
Matsg: Våran fågelholk till coach skulle tagit time out och väckt laget då vi började tappa spelet efter 3-1. Då Västervik tog time out stod karln med armarna i kors som en fågelholk. Besviken på Freddans jävla coachande.
Matsg: Vi öste på ganska bra även efter dom bytte målvakt. Men när Timrå backar hem och försvarar i tredje så blir det inte lika mycket mjölksyra hos Västervik så dom har energi att spela hela tredje. Det är vår egen ineffektivitet som ser till att matchen fortfarande lever i sista perioden.
Underbar jävla hockeykväll igår! Var på social tillställning, men tack vare många års förfining av hockey-sneakiness lyckades jag hålla mig uppdaterad under matchen. Mest nöjd med ett väl tajmat toabesök där jag lyckades pricka in ... | Läs mer