Sputnik: Jag är också uppgiven över Lander och det yttrar sig som ilska. Sjukt.jävla.synd. Var guldläge att komma hem nu. Folk trodde ju till och med han skulle komma om vi spelade i allsvenskan, så blir det SHL, men ändå ingen Lander. Och jag ber om ursäkt om jag framstår som arg eller något, infann sig bara en stor besvikelse efter förhoppningarna man fått efter alla uttalanden.
Heisenberg: Jo trist..men någonstans så förstår man ju också att det inte går att förlita sig på "hemvändare". Någon enstaka kanske det kan bli frågan om vi etablerar oss i SHL, men att etableringen måste ske av egen kraft och maskin(+pengar).
X-Län: Varför skickar du bara in det som passar din agenda?
”– Men det är klart att då kommer vi att leta spetsar till laget, det måste vi göra. I fall Pettersson också skulle lämna? – Ja, det kommer vi försöka göra även om han inte gör ... | Läs mer