{9108}: Att flytta fram matcher för att eventuellt kunna ta mer publik senare känns en aning riskabelt då restriktionerna snabbt kan komma tillbaks om det här går åt helvete igen.
bar mofftak: ja, det känns rätt korkat. Man kan ju tycka att det borde vara klackarna i taket över beskedet att det efter 1,5 år får bli publik igen. Men: "Ja, det är väl kul, men våra två matcher innan restriktionerna hävs då???11"
Tycker vi har fått nog av hattigt spelschema och omflyttningar efter fjolårskaoset. Kan vi pretty-please bara köra enligt plan nu?
bar mofftak: Jo och sen kommer det säkert behövas flyttas om pga det.. bättre låta det vara som det är nu och se hur det arta sig. och behålla att man har möjligheten till att ändra spelschema om det skulle dyka upp några fall igen inom trupperna.
Rip Kirby: Alltså jag skiter fullständigt i det där gamla snacket om "själlöshet" eller att "arenan ska liga i Timrå" bara för att ..Ja för det är historia eller nått? Alltså intressant det här ändå. Jag hör ofta väldigt starka ... | Läs mer