Labban: det finns väl ingen regel som säger att bara för att man är dålig i början så ska man avsluta bra? Tvärtom slänger vi bort dyrbara poäng varje vecka. Nubbens analys kring varför vi inte orkade ifjol var väl att vi hade en för smal trupp. Det har vi inte denna gång och omöjligt är det väl inte. Tror dock man måste få in en riktig ledare i laget, just nu verkar det inte finnas något samförstånd om vilken nivå som krävs av spelarna för att vinna hockeymatcher.
{297}: Har inte sagt att det finns någon sån regel. Det jag menar är att om man ska vara dålig är det i början av säsongen när det finns chans att rätta till problemen istället för att bli lurad av dåligt spel men att ändå få med sig resultat.
Angående nubben: hoppas verkligen föreningen går vidare. Rullar vi på fortsatt med El Nubbo cementerar vi bara känslan av att här i Timrå, här är vi nöjda och rullar på som om det vore 2004 igen.
Treårskontrakten på Lilja och Westy är ... | Läs mer