Sputnik: Jag tror fortfarande att vi har rätt bra möjligheter att slippa kval. Kan vi bara vinna 3-4 raka och komma ikapp, och sedan inte hamna i en förlusttrend utan vinna varannan eller vinna två, förlora en, så är chanserna stora. Malmö imorn är dock en måstematch, vi måste plocka tre poäng där. Då ser det ändå klart överkomligt ut.
tjobba: "Jag tror fortfarande att vi har rätt bra möjligheter att slippa kval. Kan vi bara vinna 3-4 raka och komma ikapp, och sedan inte hamna i en förlusttrend utan vinna varannan eller vinna två, förlora en, så är chanserna stora."
tjobba: exakt, Linköping förlorar mot Djurgården och Färjestad studsar tillbaka direkt och vinner mot Brynäs, då krävs bara vinst av oss så har vi hämtat in 3p och är bara 5p bakom Malmö och Linköping med 2 mindre spelade matcher. Bara fortsätta göra allt för att vinna matcher som krävs!
FrOllik: 54 i taket? Det dröjer förhoppningsvis. Det blir nog efter karriären och när hans skridskor legat på hyllan ett tag. Sedan borde nog Zätas nr 20 bli nästa i raden att hissas. 🙄 Man bör däremot hissa spelare i tid. Inte vänta ... | Läs mer