vonDöbeln: skulle vilja sträcka mig till att säga att den som har förväntningar på spel i SHL, med Freddan och ante i båset, faktiskt har orimligt höga förväntningar. Skulle vi klara oss kvar och Freddan får fortsatt förtroende så tänker jag inte ens bemöda mig med ett Cmore-abonnemang.
{297}: Är rädd att Freddan kommer att vara den enskilt största anledningen till att vi inte spelar i SHL nästa år.
Oförmågan att få laget att vara påslagen direkt vid nedsläpp och oförmågan att göra nånting - vad som helst - åt matchbilden är två oförmågor som Djurgården kommer att nyttja.
Sedan är det ju en del spelare som heller inte riktigt håller måttet. Målvakterna exempelvis.
Några här inne verkar vara mer upprörda över Stadins situation än vad Stadin själv är. Utgår man från vad han säger i ST idag lägger han ingen skuld på klubben (förutsatt att citatet är korrekt):
"– Det är inte så mycket man kan göra. ... | Läs mer