She: Det är min stora oro, att han är redo igen och då ska han in. Vi vet ju alla att i Freddans namnkåta värld är Alvarez en toppspelare, en för de två översta kedjorna. Oavsett prestation
Sen fattar jag verkligen inte varför man inte tar in Noel och Gustav i det här läget när vi går runt på 4-5 backar i tätt, hyperviktigt matchande. När alla inblandade, inkl Freddan, konstaterar att det sliter på killarna och att följden blir misstag som vi såg sist. Jag menar, de har ju ändå nämnts som aktuella för spel. Men det är så typiskt Freddan.....han är patologiskt rädd för att släppa fram nån oprövad. Man kan undra vad som krävs för att gå från "aktuell" till "spelklar" i deras fall?
Montén Python: Lilja har skjutit totalt 8 (åtta) skott på mål. På 26 matcher. Dvs, nästan ett skott på mål var tredje match. Att han fortfarande är kvar är pinsamt. Det där treårskontraktet måste avslutas igår.