Charliejfz: Jag vet inte vad som står dig starkast här, kärleken till TIK eller hatet mot DIF? Stolta Djurgårn är Stockholms Stolthet av en anledning, kanske bidrar det till ett komplex hos många. Men jag har varken något emot DIF, RBK eller TIK. Jag unnar dom all framgång men det är RBK som står för framgången i år.
DIF och TIK är nere för räkning återIGEN, det var inte många år sedan sist dessa två lag såg HOCKEYALLSVENSKANS ljus, TIK förra året och DIF för bara ett par år sedan(2013-2014 nånting om jag inte missminner mig eller har helt fel i mina seriehistoriska böcker.).
Varför ska Timrå kommunicera utåt att det finns pengar att handla för? Där behöver ni ju se den andra sidan av myntet också, vet en spelare att det finns pengar att hämta så kommer de att kräva det.