Förstår att HS är som att kasta bensin på en brinnande katt, men för helvete, read.. my.. lips. Läs inte in varken det ena eller det andra. Ni är mil ifrån. Herregud. NEJ, det är inget sneknull. NEJ, han ska inte heller lämna LHC.
Vill ni fantisera och bli mjukhård om det ändå, så visst. Men nej.
Captain Crash: Du antyder att det är något som Rattie inte är nöjd med i Timrå låter det som och varför han lämnade. Kanske bäst att inte säga något om det kan störa lagmoralen hos Timrå. Men samtidigt blir man ju lite nyfiken.
Captain Crash: Jo men va fasikken finns det att snacka om Rattie isåfall? Är det att han har 11 tår och 7 fingrar? Klart att det blir kalabalik när vi har en av det sämsta silly season på sjukt länge. Vi är hungriga!
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
NEJ, det är inget sneknull. NEJ, han ska inte heller lämna LHC.
Vill ni fantisera och bli mjukhård om det ändå, så visst. Men nej.