{Alla}: Visst är vi ibland lite snabba på att för evigt döma ut spelare? T ex Sheriffen. Han har bidragit stort och jobbat hårt för Timrå i drygt 2 säsonger i med och inte minst motgång. Nu ska han ut ur leken på grund av 2-3 matcher med sämre spel.(kom ihåg att han var en gigant i våran defensiv även i första omgångarna denna sässe).
Näe.. här får vi andas lite och kalmera oss innan vi häver ut oss saker.
sargad: Precis. En annan sitter lugnt i båten och ger laget 5-10 matcher till innan motorsågen kommer fram mot tränare och spelare. Men en back in skulle inte skada.
Timrå Isstadion: Westfelt är ingen dålig center.. absolut inte. Sen kan man alltid tvista om att han är en offensiv center nog för en första . Men det finns säkert andra saker som väger upp..och han kan säkert göra en riktigt fin ... | Läs mer
T ex Sheriffen. Han har bidragit stort och jobbat hårt för Timrå i drygt 2 säsonger i med och inte minst motgång.
Nu ska han ut ur leken på grund av 2-3 matcher med sämre spel.(kom ihåg att han var en gigant i våran defensiv även i första omgångarna denna sässe).
Näe.. här får vi andas lite och kalmera oss innan vi häver ut oss saker.