Ta bort pp/bp helt och hållet. För mycket kretsar kring det och domsluten. Inför varningar och utvisningar ungefär som i fotboll fast bara att det drabbar den enskilde spelaren 5vs5 spel gäller alltid(förutom om man väljer att plocka målvakten och i förlängningen)
Kanske foulsystem med tekning i egen zon efter varje förseelse. Då kan de ta för fler saker och hålla en jämnare nivå. För varje X antal lagfoul ger utvisning, X antal foul per spelare ger personligt matchstraff. Då kan de även ta foul på förstärkning/filmning. Dagens matchstraff ger samma bedömning. Matchstraff och 5 minuter.
Eller så gör det att vi helt tappar intensiteten och fysiska spelet i matcherna...
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!