thorwald: Dahlén och Pettersson har problem i spel 5-5. Dom är för mjuka. Tycker dom bibehåller press i offensiv zon alldeles för sällan och ofta väntar motståndarna bara ut att pucken ska komma ner i rundeln och där klär dom av Dahlén/Pettersson enkelt genom att spela fysiskt på dom.
{297}: Jo är flera som sagt det nu att Dahlén och Pettersson inte borde spela tillsammans. Kan väl hålla med där. Lander kan inte göra allt fysiskt jobb själv i varje match. För att Dahlén och Pettersson ska producera krävs perfekta förutsättningar, så fort det blir lite tuffare försvarsspel klarar de inte av det alls. De vågar heller inte utmana.
När det gäller Westfält så måste jag säga att jag känner mig oerhört trygg när han är på isen. Han kommer nog aldrig bli någon poängmaskin, men han gör inga misstag heller! Vinner puckar,tar bort spelare och bäddar för lagkompisar!