Utan att ha kunnat kolla matchen kan jag inte känna att 1-2 mot detta AIK var någon katastrof. Vad fan, nästan alla härinne hade ju räknat med dyngtorsk och att vi skulle vara klappkassa efter uppehållet. Så vadan denna ilska - egentligen? Luleå borta på torsdag är ingen drömmatch, men vi slog dem ju i Delfinen senast. Därefter IKO på lördag. Tog vi lätt med 3-0 sist. Nej, här glöms inga slutspel. Självklart lär grabbarna vakna upp ur dvalan. Nu har vi en match i benen och var tydligen jävligt nära en kvittering. Tänker inte deppa ihop för det här..:
DJ Hemp: Anledningen för att jag trodde på torsk är för att SAIK är ett bra hockeylag; Varför jag blir så förbannad är för att laget spelar som dom gör; AIK var fan inte tip topp ikväll, det var vi som gjorde så att dem såg bra ut genom att se totalt förlamade ut.
Först blir man deprimerad när man får läsa om årets siffror. Fast när jag tänker på vart föreningen var för tio år sedan så tycker jag nog att det har gjorts en jäkla resa! Så lite glad kan man nog vara ändå.