Nisse på Mon or: Kan vara så att Johansson fått erbjudande från Schweiz eller NHL. Just Nordamerika är inte alls chockerande i hans ålder. Finns sjukt många 30 åringar som debuterat där borta..
Juel kanske t om känner att han vill hem till sina trakter också. Hans släkt håller väl på Timrå? Får vi dessa 2 målvakter så blir vi sjukt intressant nästa år. Känner att det hade vare mer intressant med backrykten. Vi har redan toppforwards, backsidan är ju halvt som halvt iom underbemanningen som råder.
DenRöda: men i ärlighetens namn är baksidan ändå väldigt bra om man bortser från antalet. En poängback till och vi hade varit att räkna med på allvar. Vet inte om juolevi är den vi söker men han är väl mer allround. Kinnvall-typ skulle sitta fint som faan. Tycker vi har defensiva, vi har allround och med lyytinen har vi en kreativ jävel också. Saknas bara någon som kan spela PP och offensiva minuter.
Det är så jävla mycket härligt grått och massabruk över Timrå IK!
SM i svårmod och ångest.
Jagade av kronofogden. Explorer, rödnästa grå gnällgubbar, sliten hall, vad fan är lyxiga loger? Läktare brantare än pisten i Svartlien, sprucken ... | Läs mer
Juel kanske t om känner att han vill hem till sina trakter också. Hans släkt håller väl på Timrå? Får vi dessa 2 målvakter så blir vi sjukt intressant nästa år.
Känner att det hade vare mer intressant med backrykten. Vi har redan toppforwards, backsidan är ju halvt som halvt iom underbemanningen som råder.