Sputnik: om det är vänster ben som tar emot smällen i landningen så är det vänster yttre ledband som får sig en kyss. Har själv skadat inre ledband vid 3 tillfällen, då knäet hoppat ur led och då har det varit 3-6 månader rehab. Sen hade jag inte en professionell klubb jag jobbade för, utan helt vanlig privatperson. Men hoppas Wedin är på benen snart och att det inte var så illa.
Vill bara förtydliga att ingen förening ”godkänner” någonting. Alla har önskemål. Vi har försökt byta till oss så mycket vi kunnat, samt önskat hemmapremiär. Alla önskemål går inte i mål, mycket på grund av så kallade ... | Läs mer
Har själv skadat inre ledband vid 3 tillfällen, då knäet hoppat ur led och då har det varit 3-6 månader rehab. Sen hade jag inte en professionell klubb jag jobbade för, utan helt vanlig privatperson. Men hoppas Wedin är på benen snart och att det inte var så illa.