The great one: sista 10 minuterna har vi problem att ta oss över mittlinjen. Ser helt tröttkört ut när man ska jaga kvittering. Några gör en bra match, dom med störst roller i laget gör det definitivt inte.
Som andra redan var inne på, vi torskar mot sämsta möjliga motstånd. Var helt säker på att vi skulle ta tre poäng efter första perioden, Luleå spelade nästan hela matchen som ett strykgäng.
En sak som jag tycker är väldigt intressant är hur det har haglat in kritik mot EP under säsongen men nu när han ska ersättas behövs helt plötsligt McDavid för att kunna ersätta han
Viker ned oss? Vi gör en bra match med tanke på förutsättningarna. Vi var värda poäng helt klart. Tyvärr förlorar vi ännu en hemma match. Obra.