Sputnik: De e just de jag menar med Anderberg kostar kanske inte så mkt men de jag sett så jobbar han hårt och som sagt skjuter hårdare än en häst sparkar!! Bara titta på statsen hur många mål han gjort från blå kanske bara behöver en bra lekkamrat som sätter upp honom för direkt skott jag tror han skulle passa i Timrå som back i andra pp!!!🇺🇿🇺🇿
JonteD: Ja vi behöver backar som har bra skott och som får puckarna på mål tex från blå linjen. De är något vi saknat och få se Rindell förra matchen knäppa in just ett sådant mål, efterlängtat!
Vad är rykten spekulationer tankar om de blir en värvning innan fönstret stänger i februari?
Rip Kirby: Om du har ännu mer tid över på semestern, varför inte se en hel match med Lill-Strimma... Detta är den klassiska VM-matchen mot ryssarna från 1970 med Arne Carlsson-målet.