{9829}: Alvarez, Andersson och Pääjärvi lever på gamla meriter. Boyce gör en bättre match än samtliga dessa herrar. Att Walli spelar i fjärde är ett mysterium.
Labban: Walli bli flyttas upp till 3e kedjan. Sedan kommer en från första eller andrakedjan flyttas ner om Palola tar plats där vilket jag tror. Så 2 av 3 som spelade i den svaga tredjekedjan ikväll måste iaf flyttas ner. Blir intressant att se hur man formerar sig om Palola spelar på lördag
Labban: Att sätta ihop Alvarez, Andersson och Pääjärvi är ju tjänstefel. Inte ens i teorin kan den kedjan skapa något tillsammans. Alla tre kan i och för sig stå framför motståndarmålet och böka men hur ska de kunna ta sig dit?
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!