Får man hoppas på vinst? Tyvärr lär väl den där 17 åringen som gör sin första match i SHL måla o avgöra mot oss. Det är ju sen gammalt… Annars då? Intressanta möten mellan HV -Malmö och Brynäs-Rögle. Kan man hoppas på HV vinst o Brynäs förlust? Bara för spänningens skull.
Olli Hahl: Allt som är bra för HV är dåligt för oss. Vi vill inte att de ska lyckas etablera sig i SHL igen med deras ekonomi. De får gärna bränna pengar i HA ett år igen. Tyvärr ser det ut som om vi gav dom en massa energi.
Red Bulls: Naturligtvis ett av de bästa alternativen vi kunde tänka oss, åtminstone såhär på förhand. Klubben behöver lugn och ro, trygghet och erfarenhet och här får vi in det samt en enorm vinnarkultur. Fy fan vad bra!
Annars då? Intressanta möten mellan HV -Malmö och Brynäs-Rögle. Kan man hoppas på HV vinst o Brynäs förlust? Bara för spänningens skull.