Tom Topp: Ja kan Alvarez tänka sig lägre lön och att hamna i typ 4:e kedjan så får han absolut stanna. Hans arbetskapacitet lär inte försvinna bara på 1 eller 2 år. Jag tror att Alvarez köper lite speltid för att i den ålder han är i nu slippa flytta hela familjen för ytterliggare nått kontrakt sina sista år nån annanstans.
Tom Topp: Sedan är ju frågan, ska någon egentligen bort, det är ju inte hos dessa herrar problemet sitter, det är väl snarare i att vi inte får ut produktionen hos de "bärande" spelare som förväntat, får vi ut det så borde det räcka jäkligt långt.
Kerstin_k: Äntligen hopplösa underdogs igen! Det var några år sedan, men till slut hittade vi tillbaka igen. Här trivs vi bra, här är vi hemma. Nu blir det bra.