{297}: Så ofantligt trött på att se alla jävla juniormisstag. Ska man behöva tatuera in att Färjestad är SKRIDSKOSTARKA på varje spelare för att dom ska förstå??? Vem som helst kan ju räkna ut med rövhålet då att dom INTE ska hamna alla tre längs med förlängda mållinjen och tappa puck. Vi släppper ju till kontringar som om det vore en jävla tebjudning.
jhnd91: Nu är det förvisso jämnt i tabellen på topp 6 men jag tycker Timrå behöver mogna in i SHL och hitta en bättre jämnhet. Det är sannerligen högt och lågt i Timrå, vem fan släpper in 3 mål på 3 minuter? Det är verkligen juniorklass. Lite samma känsla som våra 0-5-torskar mot Rögle, det saknas en viss professionalism i laget. Vår lägstanivå är riktigt jävla usel även om vår högstanivå är rätt bra.
Angående nubben: hoppas verkligen föreningen går vidare. Rullar vi på fortsatt med El Nubbo cementerar vi bara känslan av att här i Timrå, här är vi nöjda och rullar på som om det vore 2004 igen.
Treårskontrakten på Lilja och Westy är ... | Läs mer
Usch. Juniorhockey.