{9908}: domaren kan inte se den filmningen, det går för snabbt. Så då tar han en reflexutvisning istället. Måste in nån videodomare som kan bryta in och visa ut skellefteåspelare in direkt på isen.
Men det är ju oerhört fult av Skellefteå att fuska och dra nytta av detta faktum.
Men varför är det Erik Andersson som får bägge kontringarna?! Vafan vem som helst kunde väl fått det, inte EA! Hade haft större hopp på ett om JJ kommit i det läget än när EA gör det.
Montén Python: Jag tror att det kan finnas ett visst mått av överskattning av Juels marknadsvärde från vårt håll också. Är han så het på marknaden att det vore rimligt av honom att kräva en lön som motsvarar det en förstekeeper tjänar ... | Läs mer
Det GÅR inte att möta det Johnnys senap. Hur FAN kan man som supporter stötta detta? Hur kan man som professionell domare GÅ PÅ DENNA JÄVLA SKIT?