-3-2 hade varit betydligt mer rättvist. -Vi kommer 10000% torska domarmatchen denna match då Harnebring är erkänt maktkåt och dömer inte för att matchen ska vara så rättvis som möjligt. -Mieho-Lander-EP kedjan får inte ut mycket. Lander är väl halvgodkänd pga kämpar hårt. Upp med Hartmann där istället för Mieho kanske. -Örebros kukpublik skämmer återigen ut plastbältet, skönt att de stundtals överröstas av tillresta Tallar.
-HUR kan inte rått-Cmore ha en bättre produktion med något form av mellansnack i ett slutspel i en av Sveriges största publiksporter??
Bättre perre ändå, men det är en bit kvar uppåt om man ska hota i den här matchen. Fortfarande för långsamt i egen zon och lite för drälligt. Sen måste EP kunna avsluta bättre när han får ett sånt där läge. Det syns att han inte tror på det själv redan när han släpper iväg pucken.
Nu måste Hanzl och Jonte börja snäppa upp. Inte alls godkänt hittills.
Timrå Isstadion: Westfelt är ingen dålig center.. absolut inte. Sen kan man alltid tvista om att han är en offensiv center nog för en första . Men det finns säkert andra saker som väger upp..och han kan säkert göra en riktigt fin ... | Läs mer
r*vhål örebro