Pinaceae: Ok jag såg bara nån artikel på Aftonblaskan där den infon fanns från förra säsongen. Ändock så låter det lite konstigt. Är väl ändå lite fler i SHL som tjänar över 220k i månaden. Bara i Timrå..
Tänker med det publikunderlag som finns i Allsvenskan ändå.
Sputnik: Du missar alla som slipper skatta i Sverige + pensionsavtalsuppläggen. Fotbollen är mer kreativ på den fronten. Säsong april till november + långt uppehåll i juni, mycket möjligt att det kan vara gynnsamt i förhållande till artistskattereglerna.
Med ny tränare och en bättre organisation blåser äntligen positva vindar för damlaget.
"– Förra året gjorde vi en nystart, vi hade tappat hela vår trupp, men vi såg det som ett första steg och egentligen var tabellen ointressant. Vi ... | Läs mer
Ändock så låter det lite konstigt. Är väl ändå lite fler i SHL som tjänar över 220k i månaden. Bara i Timrå..
Tänker med det publikunderlag som finns i Allsvenskan ändå.