Zäta har spelat bra i Timrå också, men som puckarna gick in idag har de inte gått in tidigare på liknande lägen.... oavsett offensiv eller defensiv roll. Alla skador har gjort sitt till för laget under den förgågna perioden. Ledare/kaptener har blivit långtidsskadade, ytterforwards har fått spela center i brist på kontinuitet. Bara två centrar ett tag nu. Det har varit en röra mycket pga skador. En hel del tillfälliga lösningar och omstuvningar i laget. I fjol hade Timrå det lättare på den fronten. Inte konstigt det blivit tunt bakåt och kalabalik framför De Roo. Tänk, jag undrar den match vi haft komplett backbesättning..? Inte konstigt Zäta har fått jobba mycket..men tack för det Zäta. Men nu snackar vi islossning... och ser ljuset.
JonteD: Pratade för länge sedan med sittande ordförande. Högst densamme som lade strömming i saltlake. Han sa ungefär att det är så sjukt dyrt att ställa ett lag på isen som skall utmana om SM-guld att man nästan måste äventyra ... | Läs mer
Alla skador har gjort sitt till för laget under den förgågna perioden. Ledare/kaptener har blivit långtidsskadade, ytterforwards har fått spela center i brist på kontinuitet. Bara två centrar ett tag nu. Det har varit en röra mycket pga skador. En hel del tillfälliga lösningar och omstuvningar i laget. I fjol hade Timrå det lättare på den fronten. Inte konstigt det blivit tunt bakåt och kalabalik framför De Roo. Tänk, jag undrar den match vi haft komplett backbesättning..? Inte konstigt Zäta har fått jobba mycket..men tack för det Zäta.
Men nu snackar vi islossning... och ser ljuset.