Undrar hur mycket Juel kommer få stå egentligen. Hade vi tagit 3x3p i några matcher kanske det varit mer spelrum. Med kniven på strupen kan jag iofs förstå man prioriterar JJ. Lite synd dock för skulle gärna sett Juel några matcher i rad
Labban: Samma scenario varje säsong. Frågan är om Juel blir så långvarig i klubben om det fortsätter så här.
Jag har svårt att se att vi skall hitta nån likvärdig målvakt för samma peng och att vi fortsätter med samma premisser. Tyvärr är det sunkiga spelschemat med ytterst få matcher i veckan inte till Juels fördel heller.
Johansson har en stabilare lägstanivå, men jag tror att Juel har en högstanivå som är snäppet högre och skulle likväl kunna växa ut till en fantom i ett slutspel och kunna vara i den berömda "zonen" så att säga.
EXPLORERSMÅLAND: Jennifer Engström på X: Timrå har återhämtning/frivillig träning idag (inte match förrän lördag). Hör att Dahlén mår okej och att man är hoppfull för att det inte ska vara allvarligt. Men han ska fortfarande ... | Läs mer