doubleT: Rätt så sjuka konsekvenser som kommer av en skada som sker på träning. Alltså, som man tränar spelar man, men någon jävla eftertanke på upplägget måste det väl ändå finnas..?
Rip Kirby: Som jag förstod det så har Lyytinen tappat balansen och brakat in i sargen på träningen. Underkroppsskada var väl det uttallade. Nått ledband eller liknande då kanske. Alltså oturligt men verkligen olägligt med vår redan sargade backsida.
Dags att värva Kapanen!
Åtmindstånde kan man väl börja med att låna in en back från HA för nån enstaka match. Likt flertal andra lag redan gjort i SHL.
RunarUp: Bara vi får in reklampengar så skiter jag i tröjans utseende just nu helt enkelt. Nu måste föreningen börja jobba upp ett eget stabilt kapital. Om det går ut över tröjan, so be it! Anser jag. Med respekt för att alla tycker olika.