Olli Nomadinen : Börjar också tro att det är en skada. Känns som att fler hade blivit smittade om det vore något skit. Inte jättesterilt i ett hockeyomklädningsrum direkt där man delar dusch/toa och grejer. Speciellt när Andersson åkte med ner till skåne.
Sen, var det inte en spelare som skulle på röntgen också enligt ST?
Synct: är väl också frågan om det är någon idé att åka på långresa på bortamatch om det är 50/50 på om han kan spela? Han kanske hade kunnat prova om det var hemmamatch och känt sig pigg. Jag tycker att det är helt rätt med lite extra vila och redo för match på lördag.
Apropå nånting så räknade jag ut vilket lag av Timrå och modo som varit bäst säsong för säsong back in the days (2013). Kom på det igen när jag hittade min beräkning i en fil på datorn och uppdaterade och titt minsann, vi gick om modo igen ... | #Läs mer ·
Sen, var det inte en spelare som skulle på röntgen också enligt ST?