Olli Nomadinen : Man lär sig att känna folk när de handlar om allvar och hur man beter sig när de hettar till! Vi va med om en olycka en kille blev skjuten vid en övning o Backlund sprang därifrån o sa att jag som befäl skulle klara av detta! Jag fixade skadan på killen men Backlund hävdade efteråt att han hade räddat mig o killen samtidigt. Fundera på de 🤬
JonteD: Börjar du inte traska in lite på förtalmark nu? Att du som gammalt befäl sitter och säger sånt här på ett öppet forum, hmm. Sant eller inte, va lite försiktig med vad du sprider kanske.
JonteD: Älskar engagemanget. Det är fint hur vi alltid löser komplexa föreningsfrågor med CAPS LOCK och utropstecken.
Jag tycker vi tillsätter en ny styrelse bestående av några från kommentarsfältet. Vi kan ta besluten mellan periodpauserna och finansiera allt med swish och kaffe i pausen.