Ok, det var en bra ide. Tre poäng vid vinst men bara en poäng vid oavgjort. Bort med straffarna nu hockeyförbundet! Våga agera! Var inte fega! Eller ta tillbaka gamla poängsystemet...minst typ.. Annars värvar vi en sumobrottare som målvakt, typ 300kg och spikar igen kassen till nästa säsong, värvar ett par jävulskt defensiva backar som håller det hygieniskt rent framför kassen så att man inte släpper in en enda puck under ordinarie speltid. Till detta lag lägger man en handfull skickliga straffläggare som kan avgöra på straffläggningen. Det är svensk hockeys framtid! Det borde bli ett mittenlag..slutspelschans?
Montén Python: Hoppas verkligen TS. har lite nya ide'er vad gäller uppspel, hålla i och inte "dumpa puck" i tid o otid. Rörligare PP och inte att han har förutfattade meningar om vilka som skal vara på isen vid PP. Inte vara rädd att ... | Läs mer
Annars värvar vi en sumobrottare som målvakt, typ 300kg och spikar igen kassen till nästa säsong, värvar ett par jävulskt defensiva backar som håller det hygieniskt rent framför kassen så att man inte släpper in en enda puck under ordinarie speltid. Till detta lag lägger man en handfull skickliga straffläggare som kan avgöra på straffläggningen. Det är svensk hockeys framtid!
Det borde bli ett mittenlag..slutspelschans?