{10473}: Jo potentiellt, beroende på vad som kommer in mer. Så kan det ju blir lite kaka på kaka med nån"breddspelare" för mycket, med tanke på att Pääjärvi också blir kvar.
Återstår att se vad Kapanen har i sikte. Det är ju inte ens säkert att Värmhed ingår i planerna? Om sen inte EA blir kvar heller så kanske det öppnar upp för ytterliggare nån spelare? Jokinen hade ju mer än gärna fått locka med sig Huhtanen från Jukurit... Även om jag förstår att det ekonomiskt bara slutar vid en önskedröm.
Vi är en ekonomisk lilleputt i SHL med 10-15 gånger mindre i eget kapital jmfrt med lagen topp 3-4. Sist i ligan, några hundra tusen efter Malmö på 13:e. Leksand som är i ekonomisk kris och backade 20 millar förra säsongen har ca 4 ... | Läs mer
Ingen av dom är väl egentligen tillräckligt bra, men känns som vi kan få ett bredare lag som gör att helheten blir bättre.