Olli Nomadinen : fast det blir ju mer och mer Sundsvall, nu när det inte finns något konkurrens där. Och det borde vara lättare att locka spelare att bo i Sundsvall. Sedan så borde regionen Timrå, Söråker och Härnösand växa i och med den nya industrietableringen i området! Men visst finns det konkurrens från andra idrotter, saik är, som du säger ganska ensamma där uppe.
Tom Topp: En stor skillnad är att Timrå inte har ett bolag som Skellefteå Kraft som sponsor. De är ett kommunägt bolag som pumpar in molto pesetas i SAIK. De "rundar" kommundopingen fint med hjälp av dem.
Alla ni som oroar er för syftet med swishkampanjen och vad pengarna ska gå till. Jag har lugnande besked till er. Att Timrå IK får in för mycket pengar i plånboken är inte ett akut problem vi behöver hantera för stunden!