Knylan: Precis så! Edfeldt kan spela enkelt men inte mycket mer än så. Han är absolut inte mogen för spel i SHL, om han ens kommer bli en SHL back på sikt..
Melander däremot verkar ju vara en back med mer talang och större verktygslåda. Poängproduktionen i J20 för nån säsong sen bådar ju gott i allafall. Även om även han måste lyckas att omsätta det till spel i SHL. Vilket han lär få bevisa med förmodat större chans att visa upp sig kommande säsong.
Så, då har jag äntligen fått tummen ur och beställt lite matchtröjor. Som guldmedlem beställde jag den signerade av årets och passade på att beställa en signerad av fjolårets (barn). Kan rekommendera framförallt fjolårets då de säljs ... | Läs mer
Melander däremot verkar ju vara en back med mer talang och större verktygslåda. Poängproduktionen i J20 för nån säsong sen bådar ju gott i allafall. Även om även han måste lyckas att omsätta det till spel i SHL.
Vilket han lär få bevisa med förmodat större chans att visa upp sig kommande säsong.