{10473}: Lander får bara inte vara skadad. Då sitter vi i skiten rejält. Då får nog Wedin gå in och vikariera. Med Lander skadad har vi en SHL center och 3 knappt SHL mässiga 4e centrar.
{10473}: Så är det. Katastrof om Lander är skadad. Men han har om vi ska vara ärliga inte varit bra på hela försäsongen och inte heller idag. Inte ifjol i heller...och han ska vara vår kapten och gå.i spetsen. Kanske lika bra att få in en ny. Men hoppas inte han är långtidsskadad såklart. Men såg inte bra ut känns som det är allvarligt.
Mem våra möjligheter att gå lånht i år avgörs om Kapanen återkommer elker ej samt om vi undviker skador
Nu blir det att dämpa ångesten på lämpligt sätt. Hade sett fram emot denna permiär så länge...
Vad kan supportrarna ha för förväntningar på Timrå nästa säsong? – Att vi är där för att tömma tanken varje dag. Sen kommer vi inte lyckas vinna varje gång. Är det så att motståndarna gör ... | Läs mer